top of page

Всеукраїнська олімпіада з української мови та олімпіада з англійської мови

       03 листопада 2019 року на базі ДВНЗ "Миколаївський політехнічний коледж" пройшов І етап олімпіади з англійської мови серед здобувачів освіти І,ІІ курсів.            Присутні:

голова журі - Савченко І.В., викладач вищої категорії;

члени журі - Касат Н.М., викладач І категорії, Хапров Д.Є., викладач вищої категорії.

      Ухвалили: 

1. За результатами І етапу олімпіади визначити наступних переможців:

            1 місце - Стройнов Олександр, група П-228;

            2 місце - Макодзьоб Ганна, група П-119;

            3 місце - Єфремова Софія, група П-119.

2. Рекомендувати Стройнова Олександра до участі у ІІ (обласному) етапі олімпіади з англійської мови.

       21 листопада 2019 року відбувся ІІ (обласний) етап олімпіади  з англійської мови серед здобувачів освіти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Миколаївської області, що проводився на базі Миколаївського національного агарного університету (Технолого-економічний коледж), де Стройнов Олександр відстоював звання знавця англійської мови як здобувач освіти від нашого навчального закладу. Олександр посів 4 місце.

      11  листопада 2019 року викладачами української мови та літератури циклової комісії  з метою піднесення престижу української мови, її популяризації серед молоді було проведено І етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
     За підсумками І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови переможцями стали:
     І місце – Мержиєвський Олег Ігорович, група Е-119;
     ІІ місце – Барей Іван Олександрович, група Р-119;
     ІІІ місце – Школьненко Катерина Олексііївна, група Б-218.
Загалом в олімпіаді взяли участь 12 здобувачів освіти. Всіх нагороджено грамотами та подяками, а також подарунковими сертифікатами.
  Захід згуртував навколо себе  знавців рідного слова  - здобувачів освіти І-ІІ курсів, які опановують технічні та економічні освітні програми.

    Журі, до складу якого входили Вовк Н.Й, голова циклової комісії, викладач вищої категорії, викладач-методист, Молчанова О.О., викладача вищої категорії, Дудкіна О.О., викладач І категорії, ухвалило, що на ІІ (обласному) етапі наш заклад представлятиме Мержиєвський Олег.     

photo_2019-02-19_21-36-23.jpg

       21 листопада 2019 року переможець  І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови Мержиєвський Олег Ігорович, здобувач освіти групи Е-119, (викладач Вовк Н.Й.) взяв участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови серед здобувачів освіти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Миколаївської області, що проводився на базі Технолого-економічного коледжу Миколаївського національного агарного університету, де гідно відстоював звання знавця рідної мови як здобувач освіти від нашого навчального закладу. За результатами олімпіади Мержиєвський Олег отримав Подяку за участь.

20191121_215119.jpg
20191121_215604.jpg
46276ded2fdd3245a9a8536c50ae55dd_XL.jpg

ХХ Міжнародний конкурс
  з української мови
імені Петра Яцика

      12 листопада 2019 року комісією гуманітарних дисциплін з метою популяризації української мови серед молоді, виявлення творчо обдарованих здобувачів освіти, розвитку їх потенціалу, виховання пошани до культури і традицій українського народу було проведено І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
      За підсумками І етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика переможцями стали:
       І місце – Чихарева Анжеліка, група Ід-129;
       ІІ місце – Скребець Аміна, група Б-218;
       ІІІ місце – Співак Ярослав, група Еп-119.
   Загалом у Конкурсі взяло участь 5 здобувачів освіти. Всіх нагороджено грамотами та подяками, а також подарунковими сертифікатами.
    Конкурс об’єднав знавців рідного слова  - здобувачів освіти І-ІІ курсів, які опановують технічні та економічні освітні програми. 

20191111_140830.jpg

      14 грудня 2019 року переможець  І етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика Чихарева Анжеліка Денисівна, здобувачка освіти групи Ід-129, (викладач Дудкіна О.О.) взяла участь у ІІ (обласному) етапі даного Конкурсу, що проводився на базі Першої української гімназії імені М. Аркаса, де гідно відстоювала звання знавця рідної мови серед здобувачів освіти І-ІІ рівнів акредитації негуманітарного циклу.

21-lyutoho-vidznachayut-mizhnarodniy-den

День рідної мови

загружено.jpg

       21 лютого - Міжнародний День рідної мови! Свято відносно молоде – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Соціальні функції мови надзвичайно широкі.

          Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
           Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів

 

зображення_viber_2020-02-21_18-26-23.jpg
зображення_viber_2020-02-21_14-54-27.jpg
зображення_viber_2020-02-21_10-01-11.jpg
bottom of page