top of page

Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. 

 

 

Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами. 

Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі.

У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

„Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу.

Представники різних груп коледжу читають поезії, що найбільше їм припали до душі.

Бо саме поезія, як говорить Л.В. Костенко, "якийсь безсмертний дотик до душі..."

Єфремова Софія,

група П-219

Гончарук Олексій,

група П-110

Макодзьоб Ганна,

група П-219

Хапров Д.Є. зазначає, що  викладачі іноземної мови зі своїми здобувачами освіти також не оминають дане свято і приготували кілька віршів англійською мовою

Сомряков Богдан,

група Ід-219

Макодзьоб Ганна,

група П-219

Зайцев Олег,

група П-219

Шмалько Богдан,

група П-219

       З приводу даного свята викладачі циклової комісії філологічних дисциплін надають пропозиції здобувачам закладу освіти ДВНЗ «Миколаївський  політехнічний коледж», колегам кілька ідей, як гідно «прожити» День поезії.

            1. Поділитися улюбленим віршем

Поезія єднає. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і, можливо, відкриєте когось з дуже неочікуваного боку.

            2. Вивчити вірш

Тут можна скористатися нагодою й своєчасно вивчити вірш за програмою (українська та зарубіжна література).

            3. Написати власний вірш

 А чому б і ні? Як і вивчення віршів напам’ять, складання поетичних творів також неабияк тренує ваші інтелектуальні здібності. 

            4.  Ворожіння на поетичній збірці

Умова: візьміть з полиці улюблену збірку поезії, загадайте номер сторінки й рядка – і, можливо, саме ці слова дадуть вам якусь підказку, наштовхнуть на правильне рішення чи просто надихнуть.

           5. Влаштувати поетичні читання

 Це може бути читання у тісному колі або серед здобувачів своєї групи. Поетичні читання вже здійснили деякі здобувачі коледжу.

bottom of page